A


Písmeno A sponzoruje:

MYSELF kancelářská technika

TOP partner společnosti Konica Minolta. Firma se specializuje na prodej kopírek, jejich servis a pronájem kopírek, tiskáren a multifunkcí.


A jako Analýza webu

Acronym

Je párový HTML tag, Na www stránkách se používá pro vysvětlení zkratkových pojmů, kdy se objasňující text objevuje po najetí myši na zkratku. Např.: SEO, PPC, CSS atd.

AdFOX

AdFOX byl PPC reklamní systém firmy Centrum Holdings. Jeho provoz byl ukončen 31.3.2011.

Advergaming

Znamená využití počítačových her k různým marketingovým aktivitám na internetu, například k propagaci služeb a produktů, zvýšení povědomosti o značce, zvýšení návštěvnosti stránek atd. V případě advergamingu není uživatel pouze pasivním příjemcem reklamního sdělení, ale díky interaktivitě se sám zapojuje.

Affiliate marketing

Je marketingový nástroj založený na provizním systému. Provozovatel affiliate programu (provozovatel webu) nabídne provizi každému partnerovi, který mu přivede návštěvníka či zákazníka. Provize je vyplácena vždy za definovanou konverzi, např.: za nákup, registraci uživatele, zaslání poptávky atd. Provizní odměna je stanovena procentem z ceny zboží nebo pevnou částkou.

AJAX - Asynchronous JavaScript and XML

Je obecné označení pro technologii vývoje interaktivních webových aplikací, které mění obsah svých stránek bez nutnosti jejich znovunačítání. Na rozdíl od klasických internetových technologií poskytuje uživatelsky příjemnější prostředí.

Alexa, Alexa Rank

Alexa je internetový vyhledávač, jehož základem je internetový katalog Open Directory. Od roku 1999 je vlastníkem vyhledávače společnost Amazon.com. Alexa Rank je hodnotící algoritmus vyhledávače Alexa pro internetové stránky. Princip algoritmu je založen na sledování návštěvnosti jednotlivých stránek uživateli, kteří mají nainstalovaný speciální Alexa Toolbar. Hodnoty ranku se pohybují v rozmezí 10.000.000 - 1 a čím je hodnota Alexa Ranku nižší, tím je postavení stránek lepší. Jde tedy o zcela jiný způsob hodnocení než u ostatních vyhledávačů.

Algoritmus vyhledávačů

Vyhledávací algoritmus je postup, pomocí kterého vyhledávače určují pozici stránky ve výsledcích fulltextového vyhledávání. Každý vyhledávač používá svůj vlastní algoritmus, který je přísně tajný. Zkoumáním algoritmů jednotlivých vyhledávačů se zabývá obor SEO, optimalizace pro vyhledávače.

Alt Spaming - zaspamování popisu obrázku

Alt je alternativní textový popis obrázku, který se objevuje v případě, že se obrázek z jakéhokoli důvodu nezobrazuje. Jako atribut v HTML je součástí zdrojového kódu. Parametr Alt má svoje přínosy i v oblasti optimalizace pro vyhledávače a například Google mu dává velký význam. Alt Spaming (také Alt Image Tag Spaming) znamená podstrčit vyhledávačům co nejvíce klíčových slov v popisu obrázku bez relevance k obsahu stránky.

Analýza webu

Analýza webu zahrnuje měření různých metrik, např.: návštěvnosti stránek, trendů návštěvníků, segmentace uživatelů, konverzí, zdrojů provozu atd.

Anchor text

Anchor je textový odkaz, který směřuje na nějaké jiné místo na webu. Anchor text je textová část odkazu, která je viditelná pro uživatele internetu. Například v odkazu internetový marketing je Anchor textem slovní spojení internetový marketing.

Apache

Oblíbený a velmi rozšířený webový server. Mezi jeho hlavní výhody patří vysoká stabilita, dostupnost pro mnoho operačních systémů a skutečnost, že je k dispozici zdarma.

Audit webu

Jde o komplexní kontrolu webu, která zahrnuje prověření mnoha různých parametrů. Audit odhalí chyby webu v použitelnosti, zdrojovém kódu, optimalizaci pro vyhledávače atd.Katalog služeb

Doporučujeme:

Více

—————